Plan lekcji

Na skróty

Laboratorium diagnostyki maszyn i urządzeń

1W laboratorium znajdują się 2 kompletne linie diagnostyczne, z pełnym wyposażeniem do badań technicznych pojazdów. Jedna linia diagnostyczna znajduje się w pomieszczeniu do badań urzędowych pojazdów poruszających się po drogach publicznych.
 Druga sala jest dodatkowo wyposażona w hamownie podwoziową umożliwiającą pomiary mocy i momentu obrotowego badanego pojazdu.
Na podstawowej stacji kontroli pojazdów można przeprowadzać kompleksowe badania techniczne: motorowerów, motocykli, pojazdów samochodowych o DMC do 3,5 T, ciągników rolniczych oraz pojazdów wyposażonych w instalacje zasilania LPG.
2Laboratorium umożliwia wykonywanie następujących badań :
• badanie skuteczności działania wszystkich hamulców w pojazdach
• badanie skuteczności tłumienia amortyzatorów
• badanie przedniego i tylnego zawieszenia pojazdów pod kątem występowania luzów
• analizy spalin w silnikach benzynowych i pomiaru zadymienia w silnikach diesla
• pomiaru przejrzystości szyb oraz hałasu emitowanego przez pojazdy
• pomiaru pod kątem przydatności do dalszego użytkowania płynów eksploatacyjnych w pojazdach
• kontroli ustawienia i poprawnego działania świateł
• kontroli i ustawienia geometrii kół jezdnych pojazdów
Ponadto laboratorium umożliwia przeprowadzanie pomiaru ciśnienia sprężania w silnikach spalinowych, wykonanie testów oraz odczytanie kodów błędów w pojazdach za pomocą testerów diagnostycznych ST-6000.
3W  laboratorium uczniowie zapoznają się z zależnościami wyników jakie uzyskują podczas badania technicznego pojazdu na urządzeniach a usterkami które je wywołują w rzeczywistości po demontażu poszczególnych zużytych bądź uszkodzonych podzespołów w pojeździe.
Większość stwierdzonych usterek jest naprawiana w ramach zajęć praktycznych z uczniami, co pozwala im na zapoznanie się z metodami i sposobami ich usuwania.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch