Plan lekcji

Na skróty

Dlaczego My?


Zaplanuj mądrze swoją przyszłość.
Wybierz nas, a my Ci w tym pomożemy

 

DLACZEGO MY – „MECHANIK” W 10 ODSŁONACH


HISTORIA I TRADYCJA

Kształcimy już od ponad 130 lat. Nie żyjemy tylko historią, ale też o niej pamiętamy, doceniamy osiągnięcia i pielęgnujemy tradycję. W naszej szkole znajduje się Muzeum Motoryzacji - zbiór zabytkowych, odrestaurowanych przez uczniów samochodów i motocykli. Lecz mimo to patrzymy w przyszłość na co wskazuje najnowocześniejszy sprzęt techno-dydaktyczny oraz wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna, która umożliwi Wam pozyskanie kwalifikacji i umiejętności tak bardzo dzisiaj cenionych na rynku pracy. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalni wśród pracodawców na całym Podkarpaciu i w Polsce.

 

 

ERASMUS+ PRAKTYKI ZAGRANICZNE

W „Mechaniku” będziesz miał szansę wyjechać za granicę na staż lub praktykę miesięczną bądź dwutygodniową. Już od kilku lat nasi uczniowie doskonalą swoje umiejętności zawodowe i językowe w przedsiębiorstwach w Austrii, Hiszpanii, Portugalii i Irlandii. Całość wyjazdu jest finansowana z funduszy europejskich, a niemałe kieszonkowe pozwoli pozwiedzać urokliwe miejsca w których mieszkacie. Takie wyjazdy dają naszym uczniom zdobycie nowego doświadczenia, umiejętności współdziałania w grupie jak również odnalezienia się trudnym bo zagranicznym rynku pracy.

5 4

 

NIE TYLKO NAUKA

„Mechanik” daje możliwość rozwijania pasji i zainteresowań. W ciągu kilku ostatnich lat zorganizowaliśmy dla uczniów wycieczki zagraniczne na pokazy lotnicze. Byliśmy już w Piestanach na Słowacji, w Ostrawie w Czechach, w Berlinie w Niemczech lecz najbardziej polubiliśmy Włochy gdzie byliśmy w Jesolo, Rzymie, Rivolto i Wenecji. Organizujemy dla również wycieczki krajowe zawodowe odwiedzając branżowe zakłady pracy nowoczesnych technologii, targi, rajdy czy też wycieczki rowerowe. W naszej szkole aktywnie działa zespół muzyczny oraz mamy bogatą ofertę zajęć sportowych.

 

 

BAZA DYDAKTYCZNA

„Mechanik” to jedna z najnowocześniejszych szkół w Polsce. Dzięki Regionalnemu Centrum Edukacji Zawodowych i Nowoczesnych Technologii, które powstawało w latach: 2012 - 2015 nieprzerwanie inwestujemy w doposażenie pracowni zawodowych. W ciągu tych lat zakupiliśmy sprzęt techno-dydaktyczny i zmodernizowaliśmy pracownie zawodowe na kwotę ponad 24 mln złotych. Maszyny CNC, profesjonalne symulatory lotnicze, doskonale wyposażone laboratoria i sale dydaktyczne dają gwarancję, iż podejmując pracę będziesz przygotowany do obsługi wszelkich używanych w przemyśle maszyn i urządzeń. Jest to jeden z naszych największych atutów. W 2024 r. realizujemy projekt budowy Branżowego Centrum Umiejętności dla przemysłu lotniczego. Powstają nowe laboratoria z dziedziny automatyki, robotyki, mechaniki i mechaniki oraz awioniki lotniczej. Poszerzamy m.in. ofertę kształcenia o zakres dotyczący roboty przemysłowe i drony.

 

KURSY I SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE

W „Mechaniku” wychodzimy z założenia, że przyszły absolwent powinien mieć jak najwięcej dodatkowych kwalifikacji i umiejętności aby na rynku pracy mógł konkurować i wygrywać z absolwentami innych szkół technicznych w znajdowaniu pracy. Dlatego też oferujemy naszym uczniom jeszcze w trakcie nauki szkolnej dodatkowe kursy i szkolenia. I tak Wy jako nasi uczniowie możecie zrobić kurs prawa jazdy, dodatkowo oferujemy Wam szkolenia szybowcowe, kursy obsługi maszyn CNC, kursy mechatroniki samochodowej, spawacza i wiele innych z naszych branż. Wszystkie dodatkowe kursy i szkolenia są dla Was za darmo.

   

 

ZDAWALNOŚĆ EGZAMINÓW

Jesteśmy Regionalnym Ośrodkiem Egzaminacyjnym i od kilku lat odbywają się u nas egzaminy państwowe. Są to egzaminy maturalne i zawodowe. Jest to niezwykle ważne dla Was jako naszych absolwentów gdyż to u nas w szkole zdajecie te egzaminy. Prowadzimy dla Was dodatkowe zajęcia które pozwalają Was przygotować do egzaminów zewnętrznych na najwyższym poziomie. Co roku jest to poparte wysoką zdawalnością tych egzaminów, zawsze powyżej średniej zdawalności w skali całego kraju.


SUKCESY

Od wielu lat jesteśmy w czołówce najlepszych szkół samochodowych w Polsce. To dzięki naszym uczniom którzy rywalizując ze swoimi kolegami z innych szkół motoryzacyjnych z całej Polski czy to indywidualnie czy drużynowo zawsze przyjeżdżają z wysokimi lokatami tej prestiżowej Olimpiady. Trzykrotnie już uzyskaliśmy tytuł najlepszej Szkoły Samochodowej w Polsce, a kilkukrotnie stawaliśmy na podium.

12 020

 

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO

Tylko w „Mechaniku” funkcjonuje Centrum Kształcenia Praktycznego. Zajęcia praktyczne prowadzone są metodami laboratoryjnymi w różnych pracowniach dla wszystkich kierunków i zawodów u nas występujących. Do waszej dyspozycji oddajemy świetnie wyposażony sale napraw diagnostyki pojazdów samochodowych, maszyn sterowanych numerycznie, mechatroniki ogólnej i samochodowej, symulatorów i silników lotniczych, automatyki i robotyki, mechatroniki itp.

 

 

KIERUNKI KSZTAŁCENIA


Nasza coroczna oferta edukacyjna poparta jest badaniami rynku pracy oraz zapotrzebowaniem kadrowym firm innowacyjnej gospodarki. Nasi absolwenci nie są bezrobotnymi gdyż wyposażeni w wiedzę i umiejętności otrzymują najlepsze oferty do pracy w najlepszych firmach nowoczesnych technologii w kraju i poza jej granicami.

 

KADRA DYDAKTYCZNA

Aby podążać krokiem za rozwojem technicznym „Mechanika”, my jako kadra dydaktyczna również doszkalamy się na kursach specjalistycznych, szkoleniach zawodowych oraz studiach doktoranckich czy podyplomowych. Chcemy Wam przekazać wiedzę w możliwie najlepszy sposób abyście mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Wspomagamy Was na każdym etapie edukacji kierując na właściwe horyzonty zawodowe.


Zaprojektuj swoją przyszłość razem z nami,

wybierz nas, a my Ci w tym pomożemy

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch