^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Mechanicznych

im. Stanisława Staszica w Krośnie

Who's Online

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

   
  05.12.2021 Ferienhaus Ostsee

Baner RPO

„Kształcenie wysokich lotów”, projekt nr RPPK.09.04.00-18-0005/19         Logo LOTAMS

Realizacja:  01.09.2019 - 30.09.2022  
Wartość projektu: 1 362 166,80 PLN
   

 

Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu

podpis

W dniu 20 listopada 2019 roku LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) i Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Rzeszowie podpisali umowę dotyczącą realizacji projektu „Kształcenie wysokich lotów”, którego partnerem jest Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie. Dokument został podpisany przez Panią Aleksandrę Judę (Prezes Zarządu LOTAMS), Pana Łukasza Siwińskiego (Członka Zarządu ds. Technicznych LOTAMS) oraz Pana Tomasza Czopa (Dyrektora WUP-u). 

Projekt oferuje naszym uczniom m.in. możliwość wzięcia udziału w płatnych stażach realizowanych w hangarach firmy na terenie lotniska Warszawa Okęcie. Trzyletni projekt zakłada również cykl szkoleń branżowych, modyfikację programów nauczania, wsparcie merytoryczne nauczycieli kształcenia zawodowego oraz doposażenie pracowni lotniczych.

W planach jest wyposażenie pracowni językowej oraz wprowadzenie do kształcenia zawodowego technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Tak nowatorskie podejście do kształcenia personelu obsługowego umożliwi uczniom zdobywanie wiedzy niedostępnej do tej pory w warunkach szkolnych i spowoduje uatrakcyjnienie zajęć.

75588154 455641668420582 418949303533305856 n

Realizacja stażu zawodowego w bazie technicznej LOT AMS w Warszawie jest dla naszych uczniów ważna również dlatego, że firma prowadzi inwestycję budowy największej bazy MRO (Maintenance Repair & Overhaul) w Europie Środkowej i Wschodniej na terenie lotniska Rzeszów-Jasionka. Powstające tam centrum serwisowe dla szerokokadłubowych samolotów pasażerskich, takich jak np.: Boeing787 Dreamliner czy Airbus A350, będzie od 2021 roku zatrudniać w pierwszym etapie 300 osób. Prognozy dotyczące ruchu lotniczego są tak optymistyczne, że pracownicy obu baz Lot AMS — warszawskiej i rzeszowskiej powinni mieć pełne ręce roboty.