^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Mechanicznych

im. Stanisława Staszica w Krośnie

Who's Online

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

   
  05.12.2021 Ferienhaus Ostsee

Aktualności

MECHANIK otrzymał prestiżową akredytację programu Erasmus+

DobrePraktykiErasmusPlusRok 2019 zakończyliśmy z przytupem – Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie otrzymał Kartę Jakości Mobilności programu Erasmus+!
Uzyskana akredytacja wprowadza naszą szkołę do elitarnego grona 26 wyróżniających się instytucji w całym kraju, którym Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Agencja Narodowa programu Erasmus+ w Polsce, uznała wysoką jakość realizowanych projektów mobilności zagranicznych.

Co oznacza w praktyce dla naszych uczniów przyznana Karta jakości mobilności?

Wykazując się dużym zaangażowaniem i potwierdzając wysokie standardy na wszystkich etapach realizacji dotychczasowych projektów, ZSM w Krośnie uzyskał możliwość składania wniosków aplikacyjnych w uproszczonej procedurze naboru projektów z programu Erasmus+ w roku 2020. Jest to tym bardziej ważne wyróżnienie, że w ramach corocznych konkursów swoje projekty zgłasza ponad 1000 organizacji z całej Polski, a tylko część może liczyć na realizację w ramach środków finansowych programu Erasmus+.
 
Karta Jakosci Mobilnosci ZSM 2019
 
Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych uczniów, prowadzimy zaawansowane prace nad nowym wnioskiem aplikacyjnym, który w kolejnych latach zapewni również uczennicom i uczniom obecnych klas 1 i 2 technikum możliwość udziału w zagranicznych stażach i praktykach zawodowych.
 
Termin składania wniosków mija 5 lutego 2020r., a wyniki powinniśmy poznać już w maju br. Trzymajcie kciuki!
 
kciuki