Plan lekcji

Na skróty

Erasmus Days w Mechaniku

ED 015W dniu 13 października br. w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie podjęto inicjatywę rozpowszechnianą przez Narodową Agencję Erasmus+ w Polsce – „ErasmusDays 2022”.
Ten dzień w naszej szkole obfitował w liczne działania, których głównym celem było upowszechnianie rezultatów projektów, które od roku 2016 są realizowane w krośnieńskim „Mechaniku”
Na początek konferencja na której wicedyrektor szkoły – koordynator projektów Erasmus+ w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie przedstawił historię naszej przygody z „Erasmusem”. Następnie grupa uczniów, którzy wzięli udział w wyjazdach zagranicznych zaprezentowała efekty swojego wyjazdu, korzyści oraz doświadczenia nabyte podczas miesięcznych praktyk zawodowych.
Podczas konferencji rozdano również certyfikaty uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym wzięli udział w praktykach bądź stażach zawodowych oraz przestawiono drużyny sztafetowe, które nawiązując do wydarzenia „Erasmus Run” wzięły udział w biegach przełajowych.
Równolegle w naszej szkole w ramach tego wydarzenia zorganizowano spotkania z uczestnikami mobilności, w których prezentowane ciekawe projekty branż mechanicznej, mechatronicznej, lotnicznej oraz motoryzacyjnej które w pewnej części powstały dzięki inspiracjom nabytym podczas zagranicznych wyjazdów uczniów i nauczycieli, quizy i konkursy na temat programu Erasmus+ oraz Unii Europejskiej.

I wreszcie coś w klimacie sportowym na wzór inicjatywy programu Erasmus+ - „Erasmus Run” sztafetowe biegi przełajowe w których wzięło udział 8 drużyn 6-osobowych, nazwanych miejscowościami państw europejskich, w których uczniowie „Mechanika” odbywają mobiloności zagraniczne. Na specjalnie wytyczonej trasie wokół szkoły uczniowie drużynowo i indywidualnie rywalizowali w tym sportowym wydarzeniu.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch