Plan lekcji

Na skróty

Sukces naszych uczniów w olimpiadzie Solidarności

olimp 850x560 1 850x56015 marca 2023 r. odbył się etap wojewódzki IX Ogólnopolskiej Olimpiady Solidarności. Dwie Dekady Historii. Zmagania uczniów województwa rozpoczęły się o godzinie 10.00 w murach II LO w Rzeszowie. Wzięło w nich udział 52 najlepszych uczniów z 30 szkół Podkarpacia. Aby móc rywalizować na tym etapie trzeba było wykazać się wiedzą na poziomie szkolnym rozwiązując test ze znajomości historii Polski lat 1970-1990. Przystąpiło do niego ponad 500 uczniów szkół średnich z całej Polski. Z uczniów Mechanika , którzy przystąpili do etapu szkolnego dwie osoby- Hubert Bronhard z 4 kl oraz Damian Szałankiewicz z 3 d, którzy uzyskali wymaganą liczbę punktów i po weryfikacji Wojewódzkiej Komisji Konkursowej zostali zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego.
Test tego etapu zawierał 30 pytań ; czas pracy wynosił 30 minut. Pytania nawiązywały do zalecanej i obowiązującej literatury oraz 7 filmów dokumentalnych. Rywalizacji towarzyszyły duże emocje bo nagrody okazały się cenne. Wśród nich indeksy 6 wyższych uczelni w tym : Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego czy Uniwersytetu Śląskiego.
Ogłoszenie wyników przez Wojewódzką Komisję Konkursową okazał się dla naszej szkoły wielkim sukcesem. II miejsce zajęli Damian Szałankiewicz i Hubert Bronhard. Zgodnie z regulaminem Olimpiady województwo może reprezentować uczeń pełnoletni. Dlatego w etapie centralnym, który odbędzie się w czerwcu w Gdyni będzie walczył Hubert Bronhard. Wcześniej, bo już w kwietniu – przez 3 dni , które spędzi w Gdańsku- podczas wizyty studyjnej- pozna miejsca związane z historią lat 1970-1990. Gratulujemy Huberowi i Damianowi sukcesu.
Opiekunem merytorycznym uczniów jest p. Justyna Jurczak

 

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch