Plan lekcji

Na skróty

Wspomnienie Patrona i przekazanie sztandaru

00718 kwietnia br. w auli ZSM odbyła się uroczystość wspomnienia Patrona zespołu szkół, którym jest ks. Stanisław Staszic oraz przekazanie sztandaru przez uczniów klasy maturalnej uczniom młodszej klasy Technikum. Sama uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich uczestników przez dyrektora Bogdana Adamskiego oraz wprowadzenia sztandaru szkoły do auli. Później odśpiewano hymn państwowy i rozpoczęła się procedura przekazania sztandaru. Polegała ona na tym, że poczet sztandarowy, który tworzyli uczniowie klasy IV kl Technikum pożegnali sztandar i przekazali go uczniom klasy III c Technikum rozpoczynającym opiekę nad sztandarem szkolnym. Po tej ceremonii, głos zabrali uczniowie, którzy postanowi przedstawić sylwetkę Patrona ZSM tj. ks. Stanisława Staszica. Charakter tej prezentacji był bardzo ciekawy, ponieważ uczestnicy tej uroczystości usłyszeli wywiad, który dostarczył szereg wiadomości o samym Stanisławie Staszicu, jego dzieciństwie i rodzinie oraz o jego zainteresowaniach, karierze duchownej i kształceniu w kraju oraz poza granicami Polski.
Uroczystość zakończyła się podziękowaniem kierowanym przez dyrektora B.Adamskiego do uczniów i nauczycieli za przygotowanie tej ceremonii. Następnie sztandar szkoły został odprowadzony i na tym ceremonia ta została zakończona.

 

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch