Plan lekcji

Na skróty

Mamy SREBRNĄ TARCZĘ

persp Czasopismo „Perspektywy” ogłosiło wyniki ogólnopolskiego rankingu liceów i techników, który został przygotowany już po raz 26. Kapituła analizowała wyniki 1 431 liceów ogólnokształcących (spośród 2 246 działających w kraju) i 1231 techników (spośród 1755). Redakcja podkreśla, że głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking ma być pomocą dla młodych ludzi w wyborze szkoły ponadpodstawowej, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.
Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad rankingowych.
Dla nas najważniejsze są kryteria dla Techników tj: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).
Miło nam poinformować, że Technikum Nr 3 im. Stanisława Staszica w Krośnie, nazywane potocznie Technikum Mechanicznym w Zespole Szkół Mechanicznych - zdobyło 170 lokatę w kraju oraz 8 lokatę w województwie podkarpackim uzyskując tzw. SREBRNĄ TARCZĘ.

Bardzo cieszymy się z tego wyniku bo to oznacza, że nasza oferta edukacyjna, nasza kadra nauczycielska oraz wyposażenie dydaktyczne w naszych klasopracowniach, pracowniach i laboratoriach sprzyjają wysokiej jakości kształcenia. Mamy też nadzieję, że obecni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz ich rodzice wybiorą przyszłość i karierę zawodową łącząc swoje marzenia, nadzieję i oczekiwania z Mechanikiem, który co prawda stawia wymagania ale też daję jedną z najlepszych szans w regionie i kraju na stabilną przyszłość.
Poniżej wyniki dla techników opublikowane przez „Perspektywy”:

https://2024.technika.perspektywy.pl/2024/rankings/ranking-glowny-technikow 

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch