Plan lekcji

Na skróty

Bal studniówkowy w Mechaniku

studniowka min„Bo coś w szaleństwach jest z młodości
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu”..


13 stycznia 2024 r. (w sobotę) w Hotelu Nafta Krosno tegoroczni maturzyści „Mechanika” wspaniale bawili się na Studniówce, która w symboliczny sposób odmierzyła 100 dni do egzaminu maturalnego nazywanego również egzaminem dojrzałości.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17 30 od oficjalnego powitania przez przedstawicieli klas maturalnych- dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców oraz uczniów z osobami towarzyszącymi. Następnie głos zabrał dyrektor Bogdan Adamski , który przypomniał, że zgodnie z tradycją szkoły-studniówka wprowadza w czas intensywnej pracy, bo do matury zostało przecież tylko symboliczne sto dni. Pan dyrektor życzył również wszystkim szampańskiej zabawy aż do białego rana. Po tych słowach uczniowie wręczyli kwiaty dyrekcji, wychowawcom klas maturalnych oraz wszystkim nauczycielom chcąc tym samym wyrazić wdzięczność za jak najlepsze przygotowanie edukacyjne do czekających egzaminów państwowych.
Tu zabrzmiały dźwięki poloneza ,który otwierał bal swoją powagą i dostojnością. Nauczyciele, uczniowie i osoby towarzyszące pięknie zatańczyli nasz polski, dworski taniec narodowy. Następnie uczniowie zaprezentowali film pokazujący ich wspomnienia z codziennego życia szkolnego z ostatnich prawie pięciu lat. Każda klasa pokazała specyfikę swojego kierunku na klasowych zdjęciach, które wywołały uśmiech, nostalgię a nawet łzy wzruszenia u wychowawców.

Bal studniówkowy trwał do godzin porannych i jak wiemy-wszyscy bawili się wspaniale. W trakcie balu uczniowie mieli również czas na sesję zdjęciową, która wraz ze wspomnieniami stanowi najpiękniejszą pamiątkę czasu spędzonego w naszym Mechaniku.

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch