Plan lekcji

Na skróty

Mechanik NAJLEPSZĄ Szkołą Samochodową w Polsce w 2024 r.

009Już po raz XXX – ty odbył się finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej w Poznaniu. Został on rozegrany 5 kwietnia br. tj. drugiego dnia targów Poznań Motor Show 2024, które w tym roku odbywały się równolegle z Targami Techniki Motoryzacyjnej. Na finał ogólnopolski przybyło 480 najlepszych uczniów z ponad 50 szkół. Jedną szkołę mogło reprezentować maksymalnie 10 uczestników. Każdy musiał odpowiedzieć na 80 pytań testowych podzielonych na osiem kategorii i ułożonych przez przedstawicieli 8 firm związanych ściśle z przemysłem motoryzacyjnym. Na zwycięzców czekało wiele wartościowych nagród ufundowanych głównie przez te firmy motoryzacyjne. Okazało się, że najlepsza i najwyżej punktowana jest drużyna z naszej szkoły, a dwóch uczniów: Adrian Jureczko i Dawid Bugiel dostało się do finałów, które już w formie praktycznej odbyło się na terenie stoiska firmy Mechatronika Sp. z o.o. Po podsumowaniu wyników w klasyfikacji generalnej Zespół Szkół Mechanicznych z Krosna zdobył PIERWSZE miejsce w kategorii „Najlepsza Szkoła Samochodowa”, a nauczyciel - opiekun Piotr Boś został sklasyfikowany na pierwszym miejscu i uzyskał tytuł „Kowala Talentów 30 OTWS”. Natomiast uczeń krośnieńskiego Mechanika Adrian Jureczko z kl. 3 technikum zdobył PIERWSZE miejsce indywidualnie, a Dawid Bugiel uplasował się na TRZECIM miejscu.

Dodatkowo w kategorii „blacharstwo samochodowe” - Łukasz Frodyma uczeń klasy 5 krośnieńskiego technikum bezsprzecznie był NAJLEPSZY odpowiadając bezbłędnie na wszystkie zadane pytania (rankinki dostępne na stronie www.otws.sosnowski.pl  ). Sukcesy te spowodowały, że oprócz pucharów, dyplomów, laureaci z Krosna otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Najważniejsze z nich to: wyważarka do kół samochodowych, przyrząd do prostowania obręczy kół, stacja do obsługi systemów klimatyzacji, licencjonowane programy komputerowe tak potrzebne teraz przy obsłudze nowoczesnych pojazdów samochodowych, zestawy podręczników do nauki blacharstwa i lakiernictwa samochodowego oraz vouczery dające możliwość skorzystania z profesjonalnych szkoleń w dziedzinach motoryzacyjnych. Przypomnijmy, że tytuł NAJLEPSZEJ Szkoły Samochodowej w Polsce został wywalczony w tym Turnieju przez naszą szkołę już kolejny raz. W tym roku w skład drużyny weszli:

1. Adrian Jureczko 3bT
2. Dawid Bugiel 3bT
3. Michał Frydrych 2bT
4. Szymon Niemiec 2cT
5. Łukasz Frodyma 5cT
6. Kmiecik Grzegorz 2cT
7. Jakub Machoś 5cT
8. Eryk Lenart 4cT
9. Wojciech Liwosz 4cT
10. Paweł Rodzinka 4cT

Opiekunowie:
1. Piotr Boś
2. Roman Szajna

Równolegle w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich można było skorzystać z propozycji wystawców tzw. Motor Show. Mnóstwo atrakcji, gwar odpalanych samochodów i motocykli, znani ludzie, marki samochodów z wielu części świata mogło zawrócić w głowie niejednej osobie.
Nawiązując do sukcesów Mechanika w Poznaniu, warto nadmienić, że Turniej motoryzacyjny organizowali pracodawcy z branży samochodowej, którzy najlepiej znają wymagania kwalifikacyjne i kompetencyjne pracodawców w tej dziedzinie. To pracodawcy mieli wpływ na jakość zadań konkursowych wysyłając jednocześnie informację do przyszłych absolwentów szkół motoryzacyjnych w Polsce, że takiej i odpowiedniej jakości kompetencji oczekują szefowie wielkich i średnich firm oraz potentaci motoryzacyjni w kraju. Zatem uzyskiwane najwyższe laury na forum ogólnopolskim są gwarantem wysokiej jakości kształcenia w krośnieńskim Zespole Szkół Mechanicznych. Liczy się tutaj również odpowiednie zaplecze dydaktyczne, laboratoria i kadra pasjonatów nauczycieli, którzy bardzo dobrze przygotowują uczniów kierunków mechanicznych i samochodowych do przyszłej kariery zawodowej.

Gratulujemy uczniom i opiekunom uczniów z Mechanika życząc dalszych sukcesów.

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch