Plan lekcji

Na skróty

Dzień otwarty w „Mechaniku”

04711 kwietnia br. tj. we czwartek uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie przygotowali swoją szkołę na wizyty młodzieży ze szkół podstawowych Krosna oraz całego regionu. W tym dniu w „Mechaniku” można było zobaczyć pokazy i prezentacje sprzętu dydaktycznego w pracowniach i laboratoriach zawodowych branży mechatroniczno-robotycznej, mechanicznej, motoryzacyjnej oraz lotniczej. Wyeksponowane zostały najciekawsze eksponaty muzeum motoryzacji oraz prace dyplomowe absolwentów naszej szkoły. Przygotowany został pokój zagadek w którym uczniowie mieli okazję do zabawy matematyką, używając do tego zagadek logicznych. Poddawali treningowi swoje mózgi i kształtowali logiczne myślenie. Przygotowano również prezentacje projektów Erasmus+ wraz z quizem o tematyce demokracji oraz Unii Europejskiej.
W głównym budynku szkoły przygotowano stanowiska branżowe prezentujące nowoczesne technologie oraz innowacyjne rozwiązania techniczne stworzone niejednokrotnie na lekcjach wspólnie przez uczniów i nauczycieli. Młodzież miała okazję poznać świat zawodów zatapiając się w wirtualnej rzeczywistości za pośrednictwem gogli VR. Sprawdzić swoje umiejętności zarówno w ruchu drogowym jak i na torze wyścigowym, a fani czarnego sportu mogli przetestować nasz najnowszy symulator startu motocykla żużlowego.


W tym dniu również nasza szkoła wzięła udział w VIII Biegu Erasmusa 2024 pod hasłem „Wspólnie dla demokracji”. Do tej ogólnopolskiej inicjatywy której organizatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, zgłosiliśmy 8 czteroosobowych drużyn, które w biegu sztafetowym w ciągu jednej godziny miały przebiec jak najdłuższy dystans. Celem tegorocznego biegu było promowanie demokracji i aktywny udział w życiu społecznym oraz zachęcanie młodych osób do aktywnego uczestnictwa w procesie wyborczym.
Wszystkie te zaplanowane działania umożliwiły młodzieży zapoznanie się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie na rok szkolny 2024/2025 w technikum oraz branżowej szkole I stopnia. Wszystkie zawody które oferujemy: technik robotyk, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik mechanik technik mechanik lotniczy mechanik pojazdów samochodowych mechatronik to zawody na które w dzisiejszych czasach jest ogromne zapotrzebowanie. Zakłady przemysłowe zlokalizowane w województwie podkarpackim potrzebują wykwalifikowanego personelu technicznego w szeroko rozumianej branży mechanicznej co pozwoli spokojnie kształtować naszym absolwentom swoją zawodową przyszłość w naszym regionie, kraju i Europie.

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch