Plan lekcji

Na skróty

Pożegnanie klas maturalnych

„Ale to już było, znikło gdzieś za nami
Choć w papierach lat przybyło
To naprawdę wciąż jesteśmy tacy sami…”

zak mat26 kwietnia 2024r. kolejny rocznik uczniów naszej szkoły przeszedł do historii. Ostatni piątek był bardzo wzruszającym dniem. To dzień podsumowań, refleksji i wspomnień pięciu lat spędzonych w „Mechaniku”. W nostalgiczny nastrój wprowadziła nas piosenka „Ale to już było..” wykonana przez szkolny zespół muzyczny. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania rodziców uczniów, uczniów klas maturalnych i nauczycieli przez dyrektora Bogdana Adamskiego oraz od wprowadzenia sztandaru szkoły i uroczystego odegrania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas piątych pożegnali sztandar szkoły oraz złożyli serdeczne podziękowania dla wychowawców, dyrekcji i rodziców uwieńczone pięknymi kwiatami. Uroczystość oficjalna w tej części zakończyła się pożegnaniem uczniów klas maturalnych przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, po czym przedstawiciele uczniów klas maturalnych pożegnali swoje koleżanki i kolegów. Miłym akcentem była przemowa przewodniczącej Rady Rodziców - Pani Barbary Sołtys, która dziękowała dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom za wieloletnie przygotowanie uczniów do szczęśliwego finału ukończenia szkoły oraz do egzaminu maturalnego i zawodowego.

Następnie głos zabrał Bogdan Adamski – dyrektor szkoły; życzył abiturientom bardzo dobrych wyników na egzaminie maturalnym, mądrego zaplanowania kariery zawodowej i powodzenia w życiu prywatnym. Po tej części uroczystości, odprowadzono sztandar szkoły po czym dyrektor, wicedyrektorzy i wychowawcy klas wręczyli podziękowania i złożyli gratulacje rodzicom uczniów klas maturalnych. Finałem tej części uroczystości było wręczenie wyróżnień i dyplomów ukończenia Technikum. Tło dla tej wzruszającej chwili stanowiła melodia „Szczęśliwej drogi już czas” oraz wyświetlane zdjęcia uczniów sprzed pięciu lat, kiedy składali podania do szkoły. Zespół szkolny pożegnał uroczystość wymownymi utworami: „Pokoleniem” oraz „To już jest koniec”…
Drodzy abiturienci, życzymy Wam sukcesów na egzaminie maturalnym, dostania się na wymarzone studia, podjęcia wymarzonej pracy i spełnienia wszystkich marzeń w dorosłym życiu! Na świat ten dobry czy zły odpowiadajcie uczciwym życiem, pamiętając o wartościach wpajanych Wam przez minione lata przez nauczycieli i rodziców. Pamiętajcie, że człowiek uczy się przez całe życie, nie tylko wtedy gdy siedzi w szkolnej ławce.

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch