Plan lekcji

Na skróty

Mechanik zdominował zawody strzeleckie !

IMG 20191122 13403422 listopada 2019 roku w Jedliczu odbył się Międzywojewódzki Memoriał Bogusława Dziury w strzelectwie sportowym.
Zawodnicy startowali w konkurencji karabin pneumatyczny 10m i byli klasyfikowani drużynowo oraz indywidualnie z podziałem na młodzież szkół podstawowych, młodzież szkół ponadpodstawowych.
Do rywalizacji przystąpiły drużyny z Długiego, Dukli, Jedlicza, Krosna, Rymanowa, Sanoka i Trzcinicy. W zawodach wzięło udział 36 drużyn i 116 zawodników.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
1. Banach Jan kl. II ce T
2. Antosz Jakub kl. I j T
3. Mazur Filip kl. I kl T
4. Stasiowski Michał kl. I e T
W historii Memoriału nasza szkoła wielokrotnie osiągała dobre wyniki a nasi uczniowie stawali na podium zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak też drużynowej. Jednak w tym roku nasza reprezentacja osiągnęła spektakularny sukces jakim było zdobycie całego podium w klasyfikacji indywidualnej co przełożyło się również na I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Czytaj więcej...

Piłkarze Mechanika na podium

W dniu 22 stycznia 2016 roku na hali sportowej MOSiR w Krośnie odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Sieci Sklepów ,,S’’.
W turnieju udział wzięło 8 drużyn:
1.Stredna Odborna Szkola Podnikania z Presova,
2.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie,
3.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie,
4.II Liceum Ogólnokształcące w Krośnie,
5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie,
6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Krośnie,
7.Miejski Zespół Szkół Nr 5 w Krośnie,
oraz reprezentacja naszej szkoły Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie.

Uczniowie: Arkadiusz Wilk, Gracjan Poręba, Wiktor Węgrzyn, Paweł Szyszlak, Paweł Czekański, Wojciech Krzywda, Marek Drozd, Tomasz Krężałek, Sebastian Zych, Hubert Kozioł reprezentując naszą szkołę wywalczyli III miejsce w turnieju.

Czytaj więcej...

Uczeń Mechanika na Mistrzostwach Krosna w Pływaniu

22 listopada 2015 r. na basenie w Turaszówce odbyły się III Mistrzostwa Krosna w Pływaniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W silnie obsadzonych zawodach, w których uczestniczyło ponad 200 zawodniczek i zawodników z kilku klubów pływackich z Podkarpacia i Małopolski oraz szkół krośnieńskich wystartował również uczeń naszej szkoły. W kategorii juniorów Wojciech Kołodziejczyk z klasy III c T zajął X miejsce na 50 metrów stylem klasycznym z czasem 43,72 sek., poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy.

Gratulujemy osiągniętego wyniku!

Czytaj więcej...

Sukces ucznia Mechanika w zawodach „STRONG BOY”

W dniu 2.06.2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie odbyły się międzyszkolne zawody w trójboju siłowym ‘STRONG BOY’. II miejsce w tych zawodach zajął uczeń naszej szkoły Grzegorz Wojdyła z kl. III c Technikum.

Konkurencje były bardzo ciekawe i interesujące, m. in. przenoszenie ciężarów, wyciskanie platformy oraz przeciąganie samochodów za pomocą liny. Rywalizacja była zacięta, a walka o czołowe miejsca toczyła się do ostatniej chwili. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zawodach co roku, a zajęcie II miejsce jest najlepszym ich osiągnięciem.

Opiekunem był Mariusz Węgrzyn.

 

 

 

Puchar Prezydenta Miasta Krosna w Narciarstwie Alpejskim

Przy pięknej słonecznej pogodzie i doskonale przygotowanym stoku narciarskim w sobotę tj. 21 lutego 2015r. w Czarnorzekach odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Organizatorem zawodów był Urząd Miasta Krosno oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie. Bardzo dobry występ zanotował uczeń naszej szkoły Krystian Sokołowski z kl. IbT. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych Krystian zajął wysokie II miejsce. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Czytaj więcej...

Zwycięstwo siatkarzy w Turnieju Piłki Siatkowej

W dniu 9 listopada 2011 roku w hali sportowej GOSiR Jedlicze został rozegrany kolejny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im . Armii Krajowej z okazji Dnia Niepodległości. Drużyna „Mechanika” zajęła pierwsze miejsce, pokonując wszystkich swoich rywali. Drugie miejsce w turnieju wywalczyli gospodarze – ZS Jedlicze, trzecie LO Jedlicze a czwarte ZSP Nr 4 w Krośnie.

Czytaj więcej...

Dzień Sportu 2011

W dniu 16 czerwca 2011 roku w naszej szkole miała miejsce kolejna edycja dnia sportu. Sportowe zmagania młodzieży rozpoczęły sztafetowe biegi przełajowe reprezentacji poszczególnych klas. Mistrzem Szkoły w roku szkolnym 2010/2011 została klasa III f T., wicemistrzem klasa II c T. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została klas III c T.

Czytaj więcej...

Sukces Bartłomieja Krawczyka

Duży sukces osiągnął uczeń klasy III b ZSZ Bartłomiej Krawczyk w tegorocznej edycji największej imprezy rowerowej w Polsce południowej "Cyklokarpaty". W klasyfikacji generalnej w gronie 50-ciu zawodników uczeń naszej szkoły zajął doskonałe VIII miejsce. Zawody "Cyklokarpaty" to cykl 12-stu górskich zawodów rowerowych. Rower to moja pasja mówi Bartek który na co dzień trenuje w BIKE TEAM Jedlicze. Warto dodać ze ZSP 3 przez ostatnie 3 edycje był głównym organizatorem maratonu rowerowego w Krośnie.

Czytaj więcej...

Dzień Sportu

W dniu 10 czerwca 2010 roku w naszej szkole zorganizowano Dzień Sportu Szkolnego. Zmagania młodzieży „Mechanika” poprzedzone były rywalizacją gimnazjalistów w II Sztafetowych Biegach Przełajowych im. Stanisława Staszica o Puchar Dyrektora ZSP Nr 3. Po zakończeniu biegów gimnazjalistów na tą samą trasę wyruszyli uczniowie naszej szkoły. Do zawodów zgłosiło się 9 zespołów klasowych. Biegi odbywały się w ekstremalnych warunkach ponieważ temperatura dochodziła do 35 st. Po bardzo wyczerpujących zawodach najlepsi okazali się reprezentanci klasy II c T.

Czytaj więcej...

Sukces "Mechanika" w zawodach strzeleckich

10 marca 2010 roku odbyły się zawody strzeleckie w ramach XVIII Memoriału im. Jana Barana o Puchar Dyrektora ZSP nr 4 w Krośnie.
Na tamtejszej strzelnicy rywalizowały reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego województwa. Łącznie startowało 22 zespoły.

Czytaj więcej...

Zwycięstwo siatkarzy "Mechanika"

W dniu 4 czerwca bieżącego roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Piłki Siatkowej zorganizowanym z okazji 20 Rocznicy Wolnych Wyborów przez Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu.

Czytaj więcej...

Pozostał niedosyt !

W dniu 04 marca 2009 roku odbyła się XVII Edycja Zawodów Strzeleckich – Memoriał im. Jana Barana. Zawody odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie.

Do zawodów zgłosiło się 15 zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne nie tylko z Krosna ale także Jedlicza, Rymanowa i  Nowosielec.

Czytaj więcej...

Drużynowe Mistrzostwa Krosna w slalomie gigancie

26 lutego 2009 roku na stoku narciarskim Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czarnorzekach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Krosna w slalomie gigancie. Zawody zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie oraz AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

Czytaj więcej...

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch