Plan lekcji

Na skróty

MECHANIK najlepszy na Podkarpaciu

20190425 103952W dniu 25.04.2019 r. w Pustyni k.Dębicy odbył się finał wojewódzki licealiady w drużynowych biegach przełajowych. Nasza szkoła znalazła się w gronie 12 najlepszych drużyn z Podkarpacia po wygraniu zawodów na szczeblu powiatowym a następnie rejonowym.

Zwycięska passa nie opuściła nas także w finale wojewódzkim. Wygraliśmy zawody po zaciętym, trzymającym w napięciu do samego końca biegu. Wielkie brawa dla drużyny „Mechanika” w składzie:
1. Arkadiusz Adam II DT
2. Dawid Stanisz II DT
3. Damian Szczur IV CT
4. Rafał Gołąbek IV DT
5. Michał Latkiewicz III AT
6. Hubert Kozioł IV BT
7.Tobiasz Gazda I CET
8. Jakub Dereś I BSBIst
9. Hubert Huta I BSBIst

Dziękuję za zaangażowanie, ambitną postawę i godne reprezentowanie szkoły.

Czytaj więcej...

Drużyna „Mechanika” w półfinale wojewódzkim unihokeja

DSC 0619W dniu 12.11.2018 r. na hali sportowej w Krośnie odbyła się rejonowa licealiada w unihokeju chłopców. Wśród 9 zgłoszonych drużyn znalazła się reprezentacja „Mechanika”.
Najpierw odbyły się mecze w poszczególnych grupach. W pierwszym meczu nasza drużyna pokonała ZS Czudec 2:1, a następnie zremisowała 1:1 z ZSP 5 Krosno oraz przegrała 1:2 z ZSP 1 Krosno i uzyskała awans do dalszej fazy turnieju. W niej zagraliśmy z MZS 5 Krosno. Po bardzo dobrym, trzymającym w napięciu do ostatnich sekund meczu wygrywamy 3:2 kończąc zawody na III miejscu, premiowanym wyjazdem na półfinał wojewódzki do Sanoka.

Czytaj więcej...

Duży sukces biegaczy z „Mechanika”

WP 20181024 13 27 43 Pro24 października 2018 r. w Kolbuszowej odbyły się wojewódzkie finały w sztafetowych biegach przełajowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się w tych zawodach uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli VI miejsce. Jest to duży sukces, ponieważ od ponad dwudziestu lat nie udało nam się zająć tak dobrej pozycji. Osiągnięcie tym większe, iż zawody odbywały się w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Wcześniej nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni, zajmując I miejsce w rejonowych zawodach powiatowych.

Życzymy naszym chłopcom, aby w następnym roku udało im się stanąć na podium.

Opiekunem był nauczyciel Mariusz Węgrzyn

Czytaj więcej...

Drugie miejsce siatkarzy z Mechanika w Turnieju PCK

IMG 20181026 15311626 października 2018 roku na sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie rozegrane zostały XVIII Zawody w Piłce Siatkowej chłopców.
W zawodach udział wzięło sześć drużyn – reprezentacji krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych: I LO, II LO, MZS Nr 6 ,,Budowlanka’’, ZSP Nr 4 ,,Naftówka’’, ZSP Nr 5 ,,Elektryk’’, ZSP Nr 3 ,,Mechanik’’.Nasza szkoła uległa tylko gospodarzowi turnieju tj. I Liceum i tym samym zajęła II miejsce w Turnieju.
Gratulujemy!
Kolejność końcowa turnieju:
I LO - I miejsce
ZSP Nr 3 ,,Mechanik’’ - II miejsce
ZSP Nr 4 ,,Naftówka’’ - III miejsce

Czytaj więcej...

Piłkarze na podium Licealiady

pilka W dniach 17-18.10.2018 r. odbyła się powiatowa Licealiada w piłce nożnej chłopców. Wśród 8 drużyn wystąpiła reprezentacja naszej szkoły. Pierwszego dnia odbyły się spotkania w grupach , z których najlepsze dwie drużyny awansowały do finału. Pokonując 1:0 z ZSP nr 4, 4:0 z ZSKU oraz remisując 1:1 z ZSP nr 5 wygrywamy swoją grupę. 

W finale ,rozgrywanym systemem „każdy z każdym” zaczynamy od porażki 1:4 z II LO. Następnie po bardzo wyrównanym i emocjonującym pojedynku przegrywamy 3:5 z Elektrykiem . W ostatnim  meczu, którego stawką jest 3 miejsce wygrywamy zdecydowanie 7:1 z MZS nr 5

 

Wszystkim zawodnikom należą się duże brawa za walkę, zaangażowanie.

Czytaj więcej...

IV miejsce „Mechanika” w półfinale wojewódzkim unihokeja

unihokej miniW dniu 15 lutego 2018 r. na hali sportowej PWSZ w Sanoku odbył się półfinał wojewódzki licealiady w unihokeju chłopców. Wśród 6 drużyn, które wywalczyły awans do zawodów oprócz reprezentacji „Mechanika”, znalazły się : II LO Sanok, ZS nr 2 Sanok, ZS nr 3 Sanok, II LO Krosno i ZSP3 Krosno.
Dzięki temu , że turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” mieliśmy okazję zagrać 5 spotkań. W pierwszym meczu przegrywamy z ZS nr 3 0:4. Następnie po bardzo dobrym meczu wygrywamy z II LO Krosno 2:0. Kolejne dwa spotkania z II LO Sanok oraz ZS nr 2 , mimo ambitnej postawy kończymy bez punktu. Ostatni mecz z ZSP nr 5 jest spotkaniem o 4 miejsce w turnieju. Po bardzo emocjonującym i trzymającym w napięciu do samego końca meczu remisujemy 1:1 i osiągamy zakładany cel.
Dla naszych zawodników była to pierwsza możliwość rywalizacji na zawodach tej rangi. Zdobyte doświadczenie w starciach z bardzo mocnymi drużynami sanockimi na pewno zaprocentuje w przyszłości.


Skład drużyny „ Mechanika”: Maniawski Karol, Maniawski Piotr, Włodarz Kamil, Guzik Mateusz, Wiklowski Krystian, Torbik Damian, Szmyd Dawid, Jamroga Maciej, Podkul Bartosz

Czytaj więcej...

Półfinał wojewódzki licealiady w pływaniu

plywanie7grudnia 2018 roku na basenie Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie odbył się półfinał wojewódzki liceliady w pływaniu. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo.
Naszą szkołę reprezentowali Karol Stapiński z klasy IV dT i Dominik Wajda z klasy II fT. Obaj wystartowali na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.
Karol Stapiński zajął IV miejsce z czasem 32,56 sek. Dominik Wajda był V z czasem 33,71 sek.
Gratuluję uzyskanych rekordów życiowych. Do zobaczenia na basenie.

Opiekun
Piotr Gonet

Zobacz film z zawodów:

Czytaj więcej...

Drużyna „Mechanika” w półfinale wojewódzkim unihokeja

unihookeyW dniu 01.12.2017 r. na hali sportowej w Krośnie odbyła się rejonowa licealiada w unihokeju chłopców. Wśród 9 zgłoszonych drużyn znalazła się reprezentacja „Mechanika”.
Najpierw odbyły się mecze w poszczególnych grupach. W pierwszym meczu nasza drużyna pokonała ZS Czudec 2:0, a następnie przegrała 1:2 z ZSP 5 Krosno i awansowała do dalszej fazy turnieju. W niej zagraliśmy z I LO Krosno. W regulaminowym czasie padł remis 0:0 i do rozstrzygnięcia potrzebny był konkurs rzutów karnych, który wygraliśmy 1:0. Dzięki zwycięstwu awansujemy do półfinału wojewódzkiego , który odbędzie się w przyszłym roku.
Skład drużyny „ Mechanika”
1.Maniawski Karol
2.Maniawski Piotr
3.Włodarz Kamil
4.Guzik Mateusz
5.Wiklowski Krystian
6.Torbik Damian
7.Szmyd Dawid
8. Jamroga Maciej
9. Podkul Bartosz
Gratuluję ambitnej postawy i wywalczonego awansu.

Opiekun
Piotr Gonet

„ Mechanik” rządzi na lodzie

W dniu 25.02.2015 r. na krośnieńskim lodowisku odbyła się Powiatowa Licealiada w łyżwiarstwie szybkim. W zawodach wystartowały reprezentacje 5 krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali indywidualnie jak również drużynowo. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się reprezentacja „Mechanika”.
Indywidualnie również zwyciężył uczeń naszej szkoły Mateusz Gefert z klasy IIgT , a Dawid Pietrzyk z klasy I gT zajął III miejsce.

Czytaj więcej...

Finał Wojewódzki Ligi Lekkoatletycznej

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom finału wojewódzkiego Ligi Lekkoatletycznej, który odbył się 25.05.2016 r. na stadionie CWKS „Resovia” w Rzeszowie. Po eliminacjach rejonowych do zawodów, w których startowało 78 szkół, zakwalifikowało się 20 najlepszych drużyn lekkoatletycznych Podkarpacia. W tym gronie znaleźli się reprezentanci naszej szkoły. Zawodnicy rywalizowali w 6 konkurencjach lekkoatletycznych: biegach na 100 metrów, 400 m., 1500m., sztafecie 4x100m., skoku w dal oraz pchnięciu kulą.W klasyfikacji drużynowej reprezentacja „ Mechanika” ukończyła zawody na XII miejscu, uzyskując 1092 pkt. o 22 pkt. więcej niż w eliminacjach.
Na uwagę zasługuje kilka wartościowych wyników indywidualnych naszych zawodników.
Piotr Walus z klasy I cT w konkursie pchnięcia kulą 5 kg zajął 3 miejsce z wynikiem 11,18 cm., Remigiusz Pisula z klasy II fT był 7 w biegu na 100 metrów z bardzo dobrym czasem 11,79 sek., Daniel Kosztyła w konkursie skoku w dal uzyskał 5,88 cm., a Hubert Kozioł ukończył bieg na 1500 m. z czasem 4:34,77 sek.

Czytaj więcej...

Drużyna lekkoatletów w finale wojewódzkim

Na stadionie MOSIR Krosno odbyły się Rejonowe Zawody Ligi Lekkoatletycznej rozgrywane w ramach Licealiady SZS.W zawodach wystartowało 15 drużyn z czterech powiatów. Zawodnicy rywalizowali w 5 konkurencjach indywidualnych: 100 m, 400m, 1500 m, skoku w dal, pchnięciu kulą oraz w sztafecie 4x100 m.
Drużyna Mechanika zdobywając 1055 punktów uzyskała awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w czerwcu 2015 r. w Rzeszowie.

 

Czytaj więcej...

Mechanik najszybszy na łyżwach

W dniu 21.02.2014 r. na krośnieńskim lodowisku odbyła się Powiatowa Licealiada w łyżwiarstwie szybkim. W zawodach wystartowały reprezentacje 7 krośnieńskich szkół. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się reprezentacja „Mechanika”. Indywidualnie również zwyciężył uczeń naszej szkoły Mateusz Gefert z klasy IgT, a Paweł Meier z tej samej klasy zajął IV miejsce.

Czytaj więcej...

Drużyna lekkoatletów w finale wojewódzkim

W dniu 25 września 2013 r. na stadionie MOSIR Krosno odbyły się Rejonowe Zawody Ligi Lekkoatletycznej rozgrywane w ramach Licealiady SZS. W zawodach wystartowało 14 drużyn z czterech powiatów. Zawodnicy rywalizowali w 5 konkurencjach indywidualnych: 100 m, 400m, 1500 m, skoku w dal, pchnięciu kulą oraz w sztafecie 4x100 m.
Drużyna Mechanika zajęła w zawodach V miejsce uzyskując 1088 punktów i uzyskała awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w czerwcu w Rzeszowie.

Czytaj więcej...

Szachowy mistrz z Mechanika

W dniu 19 marca 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie odbyła się Powiatowa Licealiada w Szachach Indywidualnych. Nasz uczeń Krzysztof Pobuta zajął pierwsze miejsce w turnieju.  Sukces jest tym większy, iż uczeń nie poniósł ani jednej porażki w siedmiu rundach turnieju. Tym samym zakwalifikował się on do finału wojewódzkiego. Opiekunem ucznia był Mariusz Węgrzyn.

Czytaj więcej...

Zwycięstwo siatkarzy "Mechanika"

Sukcesem zakończył się występ drużyny reprezentującej naszą szkołę na  Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora  ZSP Nr 6   w Krośnie, który odbył się 14 marca 2011 roku.
Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły kibicom wiele emocji. O wyrównanym poziomie świadczy fakt, że tylko jedno spotkanie spośród wszystkich rozegranych nie zakończyło się tie-breakiem. Reprezentacja naszej szkoły wygrywając wszystkie  spotkania w grupie,  awansowała do finału  w którym pokonała  I LO w Krośnie w stosunku 2:1.

Czytaj więcej...

Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej

Reprezentacja „Mechanika” zajęła 3 miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Chłopców. Po rozgrywkach grupowych zajmowaliśmy pierwsze miejsce w grupie, wygrywając  z  ZSP Nr 1, ZSP Nr 2 oraz ZSP Nr 6 w stosunku 2:0. W finale, który odbył się 3 grudnia na hali sportowej przy ul. Legionów spotkały się 4 najlepsze drużyny z krośnieńskich szkół. W turnieju, drużyna reprezentująca naszą szkołę zdobyła 3 miejsce ulegając  po bardzo wyrównanych meczach  I LO oraz II LO Krosno.

Czytaj więcej...

Drużyna lekkoatletów awansowała do finału wojewódzkiego!!

W dniu 12 października 2010 roku odbyły się w Trzcinicy Rejonowe Zawody w Szkolnej Lidze LA rozgrywane w ramach Licealiady SZS. W zawodach brało udział czternaście drużyn. Drużyna Mechanika wywalczyła IV miejsce uzyskując 1002 pkt. Województwo Podkarpackie podzielone na sześć rejonów: Trzcinica, Mielec, Sanok, Przemyśl, Stalowa Wola i Rzeszów.

Czytaj więcej...

Zawody szachowe

W ubiegłym tygodniu w Wadowicach Górnych koło Mielca odbyły się X Mistrzostwa Szachowe Szkół Województwa Podkarpackiego. Udanie zadebiutował w tych zawodach uczeń klasy Ic ZSZ Krzysztof Pobuta. W czasie turnieju zajmował wysoką lokatę, jednak w ostatniej turze przegrał decydujące partie i w ostatecznej klasyfikacji zajął 12 miejsce. Należy podkreślić sukces ucznia, gdyż w ostatnim okresie nikomu nie udało się zająć tak wysokiej pozycji. Opiekunem był Mariusz Węgrzyn.

Czytaj więcej...

Historyczny awans w zawodach szachowych

W dniu 16.03.2010 odbyły się zawody szachowe. Spory sukces odnotował reprezentant naszej szkoły Krzysztof Pobuta, który zajął III miejsce i awansował do finału wojewódzkiego. Uczeń bardzo dobrze spisywał się w czasie zawodów i przez dłuższy czas był na prowadzeniu. Niewiele do awansu zabrakło drugiemu naszemu reprezentantowi Mateuszowi Smolikowi, który uplasował się na V pozycji. Do szczęścia i awansu zabrakło jednego miejsca.

Czytaj więcej...

Zwycięstwo reprezentanta "Mechanika"

Dnia 02.02.2010 na krośnieńskim lodowisku odbyła się Powiatowa Licealiada w łyżwiarstwie szybkim. W zawodach startowały reprezentacje 6 krośnieńskich szkół. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Łukasz Pełeszak.

Czytaj więcej...

Sukces tenisistów „Mechanika”

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w powiatowej Licealiadzie w tenisie stołowym  awansowali do  rozgrywek na szczeblu rejonowym. W zawodach rozegranych w dniu  16 listopada 2009 roku w sali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie  po bardzo zaciętej walce zajęli drugie  miejsce, premiowane awansem.

Czytaj więcej...

Lekkoatleci na podium w Trzcinicy

W dniu 29.09.2009r. odbyły się  w Trzcinicy Rejonowe Zawody w Szkolnej Lidze La rozgrywane w ramach Licealiady. W zawodach brało udział dwadzieścia drużyn chłopców z czterech powiatów. Każda drużyna mogła liczyć maksymalnie piętnastu zawodników.

Reprezentacja naszej szkoły zajęła 3 miejsce gromadząc 1052 punkty i uzyskała awans do finału wojewódzkiego. Finał wojewódzki odbędzie się w czerwcu w Rzeszowie. Tam nasza drużyna będzie walczyć już o medale oraz o awans do finału centralnego.

Czytaj więcej...

Lekkoatleci blisko podium

Dnia 2 czerwca bieżącego roku w Rzeszowie został rozegrany finał wojewódzki Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Po dobrym występie  w zawodach rejonowych reprezentacja naszej szkoły w finale wojewódzkim osiągnęła jeszcze lepszy wynik zajmując doskonałe V miejsce gromadząc 1235pkt.

Czytaj więcej...

Sukces drużyny lekkoatletycznej naszej szkoły

W dniu 22.04.2009r. odbyły się zaległe Rejonowe Zawody w Szkolnej Lidze La rozgrywane w ramach Licealiady. W zawodach brało udział piętnaście drużyn chłopców z czterech powiatów. Każda drużyna mogła liczyć maksymalnie piętnastu zawodników. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 5 miejsce i uzyskała awans do finału wojewódzkiego. Finał wojewódzki odbędzie się w czerwcu w Rzeszowie. Tam nasza drużyna będzie walczyć już o medale oraz o awans do finału centralnego.

Czytaj więcej...

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch