Plan lekcji

Na skróty

Mechanik z wizytą w Portugalii

0019Już niebawem pierwsza grupa uczniów wyjedzie na dwutygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe do Faro w Portugalii. Firmą, która zajmuje się organizacją praktyk dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w tej miejscowości jest WakeUp Projects S.L. Z uwagi na to iż w kwietniu „Mechanik” po raz pierwszy wysyła uczniów w to miejsce, w dniach 23-26 marca br. odbyła się wizyta przygotowawcza do naszego nowego partnera w Portugalii. Głównym punktem wizyty były odwiedziny firm, w których nasi uczniowie branży lotniczej, mechatronicznej, motoryzacyjnej oraz mechanicznej będą odbywać praktyki. Uczniowie będą mieć okazję nabywać umiejętności praktyczne w firmach motoryzacyjnych świadczących kompleksowe usługi diagnostyki oraz naprawy wszystkich pojazdów wraz z lakiernią samochodową, projektować i wytwarzać części maszyn na maszynach CNC, mieć okazję obsługiwać roboty przemysłowe oraz spawalnicze. Uczniowie branży lotniczej będą pracować w firmie zajmującej się serwisem i świadczeniem usług lotniczych za pomocą śmigłowców. Firma obejmuje swoim zasięgiem całą Hiszpanię i Portugalię, a jej flotę stanowią 3 typy maszyn: śmigłowce wielosilnikowe przeznaczone do transportu VIP, śmigłowce wielozadaniowe przygotowane do transportu pasażerów i wykonywania prac lotniczych oraz śmigłowce jednosilnikowe tłokowe do szkolenia.

Podczas wizyty była również okazja sprawdzić warunki mieszkaniowe w których będą zakwaterowani nasi uczniowie oraz wziąć udział w programie kulturowym. Firma WakeUp Projects S.L. oferuje młodzieży bardzo ciekawy program kulturowy. Faro to stolica regionu Algavre i piękne urokliwe miasto. Faro to również wspaniała przyroda. Można ją podziwiać w parku Ria Formosa. Znajdują się tutaj zachwycające laguny, które są największym terenem chronionym w Europie. Algavre to 200 km wybrzeże zachwycające plażami oraz niezwykłymi formacjami skalnymi, z okolicznymi miasteczkami takimi jak Lagos i Albufeira oraz najpiękniejsza jaskinia w Portugalii Benagil do której dostać się można tylko od strony oceanu.

Za niecały miesiąc to uczniowie „Mechanika” będą mogli wszystkie te piękne miejsca zobaczyć i przekazać nam swoją relację z dłuższego bo dwutygodniowego pobytu w tym pięknym słonecznym kraju.

persp

konkurs 2

jubileusz

SPACER

baner egzaminy 2024

baner festiwal 2

librus

praktyki 2

spot 2

 

 

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch