Plan lekcji

Na skróty

Praktyki zawodowe w Portugalii – okiem ucznia rejestrowane

0014MONDIA!!!
Jesteśmy już po 2 tygodniowej praktyce w Faro. Mieliśmy przyjemność poznać tamtejszą kulturę pracy oraz bardzo pozytywnie nastawionych ludzi. Wynieśliśmy z tego wyjazdu nie tylko miłe wspomnienia warte zapamiętania ale również przydatne umiejętności w dalszej karierze zawodowej. Bardzo dobrze wspominamy dni spędzone nad oceanem i wycieczki krajoznawcze, którym towarzyszyły piękne widoki. Zwiedziliśmy również Hiszpanię, ponieważ podczas jednego weekendu odwiedziliśmy bardzo urokliwe miasto Sevillę. Spędziliśmy tam cały dzień na zwiedzaniu oraz zdobywaniu ciekawych informacji na temat tamtejszej kultury, zwyczajów czy poznanych ludzi. Po powrocie do Portugalii w ramach programu kulturowego mieliśmy również okazję pojechać do Algarve, gdzie z przewodnikiem spacerowaliśmy po klifach przy oceanie. W późniejszym czasie udaliśmy się do Albuferia, aby zwiedzić stare miasto. Piękne widoki uwiecznialiśmy robiąc zdjęcia oraz nagrywając krótkie filmiki.
Na co dzień odbywaliśmy praktykę w zakładach związanych z naszymi kierunkami kształcenia. Bardzo miło nas tam przywitano, a współpraca z właścicielami firm oraz innymi pracownikami przebiegała bardzo życzliwie mimo bariery językowej. Trzeba też nadmienić, że zakłady były bardzo dobrze wyposażone. Kadra pracownicza nauczyła nas nowych sposobów wykonywania prac przy usuwaniu różnych usterek w jednostkach lotniczych oraz organizacji pracy w tego typu przedsiębiorstwach lotniczych .
Mile wspominamy ten wyjazd, bardzo dużo miłych i przydatnych doświadczeń przywozimy do Polski. Z wielką chęcią będziemy startować w dalszych projektach Erasmus+
Wiktor – uczestnik praktyki zagranicznej w Faro (Portugalia)

 

persp

konkurs 2

jubileusz

SPACER

baner egzaminy 2024

baner festiwal 2

librus

praktyki 2

spot 2

 

 

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch