Wigilia w "Mechaniku"

image 27821 grudnia 2012r. w ZSP nr 3 zajęcia lekcyjne wyglądały trochę inaczej niż zwykle. Uczniowie i nauczyciele łamali się opłatkiem życząc sobie wesołych świąt, a wychowawcy klas na wspólnych spotkaniach z uczniami mogli nie tylko porozmawiać o tradycjach bożonarodzeniowych ale nawet mogli degustować potrawy wigilijne według receptur kiedyś bardziej znanych. Był więc czas na planowe zajęcia lekcyjne i spotkania gdzie już było można odczuwać nastrój zbliżających się świąt. Tuż przed południem w auli szkolnej spotkali się uczniowie i nauczyciele na wspólne kolędowanie. Była to część artystyczna przygotowana przez uczniów pod opieką nauczycieli katechetów.

Uroczystość prowadził ksiądz Bartosz Rakoczy, który zachęcał i mobilizował uczniów i nauczycieli do wspólnego kolędowania. Miło więc było odczuć mocne głosy męskie bo takie są najbardziej reprezentatywne w „Mechaniku”. Podczas tego spotkania wręczono statuetki „kropli krwi” wykonane ze szkła dla uczniów z Klubu Krwiodawców ZSP nr 3. Opiekun koła Pan mgr Władysław Koś wspomniał o darze i chęci dawania, darowania, a krew jako dar życia jest najbardziej symbolicznym obrazem tego poświęcenia. Gratulacje i podziękowania uczniom i nauczycielowi opiekunowi Koła Krwiodawców złożył dyrektor Bogdan Adamski. Na zakończenie uroczystości „wigilijnej” dyrektor B.Adamski otrzymał życzenia świąteczne od Samorządu Uczniowskiego. Dyrektor złożył również życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim uczniom i ich rodzinom.
W godzinach południowych odbyła się wigilia pracowników i emerytowanych pracowników ZSP nr 3. Wszyscy składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Przy dźwiękach kolęd był czas na rozmowy, wspominania, okazywanie serdeczności i smakowanie regionalnych potraw wigilijnych.