Targi edukacyjne

W dniach 7-8 kwietnia br. w krośnieńskiej hali sportowej odbyły się Targi Edukacyjne przygotowane przez szkoły ponadgimnazjalne miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. Nasz „Mechanik” również wziął w nich udział, prezentując na ekspozycji materiały promocyjne, symulator do szkolenia kierowców samochodowych oraz symulator do nauki latania szybowcem i samolotem. Uroczystość inauguracji targów rozpoczęła się od wystąpienia prezydenta miasta Krosna – Pana Piotra Przytockiego, zastępcy prezydenta miasta Krosna – Pana Bronisława Barana, wicestarosty powiatu krośnieńskiego – Pana Andrzeja Guzika, podkarpackiego wicekuratora oświaty – Pana Antoniego Wydro.

Byli także przedstawiciele samorządu miejskiego krośnieńskiego i powiatowego, przedstawiciele instytucji wspierających edukację, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjalnych, a także młodzież szkolna – główny adresat tych targów. Nasza szkoła zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny 2014/2015, gdzie zawody nowoczesnych technologii koncentrowały się w branżach: mechaniczna, mechatroniczna, motoryzacyjna i lotnicza. Mamy nadzieję, że absolwenci szkół gimnazjalnych zanim podejmą decyzję w wyborze swojej kariery zawodowej, uwzględnią zawody gdzie jest największe zapotrzebowanie na zatrudnienie oraz zawody wysoko płatne. Właśnie taką ofertę ma „Mechanik”.