11 Wyścig Górski w "Mechaniku"

12 września br. w piątek rozpoczął się 11 Wyścig Górski, w którym w roli partnera wziął udział Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, a właściwie (wchodzące w skład) Centrum Kształcenia Praktycznego ze swoją kadrą, uczniami i laboratoriami samochodowymi. Zanim wyścig na dobre się rozpoczął, komisja sędziowska musiała wszystkie samochody uczestniczące w rajdzie poddać technicznym oględzinom, sprawdzić ich parametry techniczne i czy są zgodne z określonymi warunkami dopuszczenia do wyścigu. "Mechanik" dysponując odpowiednim sprzętem diagnostycznym i laboratoriami samochodowymi mógł komisję sędziowską wesprzeć w tym zadaniu. Już od samego rana 12 bm. trwały prace przygotowawcze do wyścigu i badań, a przed południem komisja sędziowska rozpoczęła prace gdyż aut do przeglądu przybywało coraz więcej.

Uczniowie ZSP nr 3 z klas samochodowych chętnie przejmowali role asystentów sędziowskich przy przeglądach samochodowych. Wszystkie te działania trwały do późnych godzin wieczornych, aby wyścig mógł się rozpocząć w terminie i bez zakłóceń. Mamy nadzieję, że zaangażowanie się ZSP nr 3 oraz uczniów "samochodówek" w ten rajd będzie z roku na rok się rozwijało z korzyścią dla "Mechanika" i tak ważnej imprezy motoryzacyjnej.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z badań technicznych samochodów rajdowych.