Plan lekcji

Na skróty

Finał Wojewódzki Ligi Lekkoatletycznej

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom finału wojewódzkiego Ligi Lekkoatletycznej, który odbył się 25.05.2016 r. na stadionie CWKS „Resovia” w Rzeszowie. Po eliminacjach rejonowych do zawodów, w których startowało 78 szkół, zakwalifikowało się 20 najlepszych drużyn lekkoatletycznych Podkarpacia. W tym gronie znaleźli się reprezentanci naszej szkoły. Zawodnicy rywalizowali w 6 konkurencjach lekkoatletycznych: biegach na 100 metrów, 400 m., 1500m., sztafecie 4x100m., skoku w dal oraz pchnięciu kulą.W klasyfikacji drużynowej reprezentacja „ Mechanika” ukończyła zawody na XII miejscu, uzyskując 1092 pkt. o 22 pkt. więcej niż w eliminacjach.
Na uwagę zasługuje kilka wartościowych wyników indywidualnych naszych zawodników.
Piotr Walus z klasy I cT w konkursie pchnięcia kulą 5 kg zajął 3 miejsce z wynikiem 11,18 cm., Remigiusz Pisula z klasy II fT był 7 w biegu na 100 metrów z bardzo dobrym czasem 11,79 sek., Daniel Kosztyła w konkursie skoku w dal uzyskał 5,88 cm., a Hubert Kozioł ukończył bieg na 1500 m. z czasem 4:34,77 sek.