Przyznano stypendia motywacyjne dla uczniów

Na rok szkolny 2016/2017 dla uczniów szkół krośnieńskich przyznano stypendia motywacyjne Prezydenta Miasta Krosna w kategorii:

• Stypendium „Semper in altum” za znaczące osiągnięcia edukacyjne, artystyczne i sportowe,
• Stypendium „Krośnieński Omnibus” za wybitne wyniki w nauce dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych,

Na ten rok szkolny przyznano również stypendia Dyrektora ZSP nr 3 w Krośnie dla uczniów w kategorii:

„Stypendium Młodego Zawodowca” dla najlepszych uczniów w zawodzie,

W tym roku szkolnym jak i w poprzednich wyróżniający się uczniowie mogli otrzymać jedno z trzech rodzajów stypendiów. Program stypendialny służy wzmocnieniu motywacji do rozwoju uzdolnień, premiowaniu rzetelnej wiedzy i umiejętności w różnych obszarach edukacji, a jego celem jest pobudzanie aspiracji edukacyjnych oraz motywowanie do sięgania po coraz wyższe i bardziej ambitne cele. Jednym z jego celów jest pozyskiwanie do krośnieńskich szkół uzdolnionych i aktywnych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia zawodowego.

Uroczysta gala z tej okazji odbyła się 18 października 2016 r. w sali ArtKina przy ul. Bieszczadzkiej w Krośnie. Na tej uroczystości wręczono nagrody Prezydenta Miasta Krosna oraz nagrody dyrektorów szkół (Stypendium Młodego Zawodowca). W imieniu Prezydenta Miasta Krosna stypendia wręczyli : Bronisław Baran – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna oraz Zbigniew Kubit – Przewodniczący Rady Miasta Krosna. Natomiast Stypendia Młodego Zawodowca wręczył Bogdan Adamski – dyrektor ZSP3.
Podczas tej uroczystości dokonano także podsumowania „współzawodnictwa sportowego” w Krośnie za rok szkolny 2015/2016. Szkoły otrzymały gratulacje i nagrody, a wśród nich także ZSP3.
Poniżej publikujemy listę stypendystów i zdjęcia z tej uroczystości.
Gratulujemy !

● Stypendium Semper In Altum otrzymali :
1. Bartłomiej Kielar kl. III c T- naukowe
2. Paweł Stodolak kl. IV f T - sportowe
● Stypendium Młodego Zawodowca otrzymali :
1. Adam Juszczyk kl. I d T
2. Piotr Drozd kl. I d T