Obchody Święta Niepodległości

10 listopada 2016 r. w auli „Mechanika” odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną odwołującą się do historii Polski i zrywu narodowego w 1918r. Obok wierszy, oryginalnych tekstów z 1918r., uczniowie zaprezentowali szereg pieśni legionowych, które przypomniały klimat tamtych dni. Po części artystycznej dyrektor Bogdan Adamski podziękował wszystkim występującym artystom jak też uczestnikom tej uroczystości. Jednocześnie dyrektor zaprosił wszystkich uczniów i nauczycieli na uroczystości miejskie w dniu 11 listopada br., które rozpocząć się miały od uroczystej Mszy Św. w Bazylice Mniejszej o godz. 10.30. W uroczystościach tych wziął także udział sztandar ZSP3.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości szkolnej i miejskiej.