V Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

V konkursZespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie „Mechanik” zaprasza gimnazjalistów z województwa podkarpackiego na V edycję Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej, którego finał odbędzie się 6 marca 2018r. w ZSP3 w Krośnie.
Zakres tematyczny konkursu obejmuje treści zawarte w obowiązującej podstawie programowej nauczania techniki i fizyki w gimnazjum oraz szczegółowe treści z zakresu motoryzacji, uwzględniające zarówno historię wynalazków jak i zastosowanie nowoczesnych technologii.

W etapie szkolnym z każdego gimnazjum zostanie wyłoniona grupa maksymalnie 4 uczniów, szczególnie zainteresowanych techniką oraz branżą motoryzacyjną.Etap międzyszkolny konkursu, który odbędzie się w „Mechaniku” będzie się składał z trzech części:

- pierwsza będzie polegała na rozwiązaniu testu wyboru składającego się z 30 pytań
- druga będzie polegała na wykonaniu 5 zadań z wykorzystaniem samochodu szkoleniowego bądź motocykla,
- trzecia to test sprawnościowy, polegający na jeździe na czas z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem.

Dla wszystkich uczestników konkursu czekają ciekawe atrakcje i nowinki techniczne, zmodernizowany symulator jazdy samochodem, co gwarantuje wszystkim gimnazjalistom ciekawą rywalizację i współzawodnictwo. Dodatkowo dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie konkursowym.

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów do udziału w konkursie.

pdf ikona  Regulamin konkursu