Uczniowie z klas lotniczych Mechanika uczcili 100-lecie odzyskania Niepodległości

IMG 20180916 174806 717W dniach 15-16 września 2018 roku na Lotnisku w Krośnie przy współpracy z Aeroklubem Mieleckim im. Braci Działowskich oraz Sp. z o.o. Lotnisko Krosno zostały zorganizowane loty szybowcowe z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W ramach programu „100 lotów na 100-lecie Niepodległości” pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna, uczniowie naszej szkoły, reprezentujących klasy kształcące się w zawodzie technik mechanik lotniczy, uczestniczyło w lotach szybowcowych. Uczniowie mogli odbyć podniebną podróż szybowcem w obecności doświadczonych pilotów instruktorów i przez chwilę podziwiać świat z perspektywy lotu ptaka. Były to na pewno niezapomniane wrażenia, a pogoda w ten weekend dopisała. Do pokazów została wykorzystana flota powietrzna, którą dysponuje ZSP3. Mieszkańcy Krosna i okolic mogli wiec podziwiać między innymi Perkozy i Juniory. Wszystkie loty odbyły się szczęśliwie, a uczniowie będą na pewno czekać na następne okazje do latania.