Obchody Święta Niepodległości

swieto niepodleglosci8 listopada br. w auli szkolnej odbyły się szkolne uroczystości obchodów Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie, którzy w bardzo ciekawej części artystycznej odwołali się do lat poprzedzających wybicie się Polaków na niepodległość w 1918 r. Ciekawymi tekstami, wspomnieniami, wierszami i przypomnieniem wybitnych postaci z tamtych lat stworzono nastrój, który uczestnikom uroczystości pokazał nie tylko fragment historycznej przeszłości ale i wartości, które wówczas, jak i dzisiaj umacniają jedność narodową oraz patriotyczną Polski. Na zakończenie tych uroczystości odśpiewano kilka pieśni legionowych z udziałem wszystkich zgromadzonych w auli. W uroczystościach tych uczestniczył sztandar ZSM, który brał także udział w miejskich uroczystościach niepodległościowych w dniu 11 listopada 2019 r. w kościele Farnym i na rynku w Krośnie.