Plan lekcji

Na skróty

Uczeń Mechanika Mistrzem Polski (2)

03627 maja 2022 r. na obiektach Automobilklubu Rzeszów odbyły się mistrzostwa województwa podkarpackiego XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Turniej ten był przygotowany i przeprowadzony przez Polski Związek Motorowy, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, Komendę Główną Policji. Całemu wydarzeniu patronował Minister Edukacji i Nauki.
Drużyna reprezentująca naszą szkołę zdobyła pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego w którym biorą udział mistrzowie z poszczególnych województw.
W dniach 13 – 14 czerwca br. w Myślenicach rywalizowało 15 najlepszych drużyn z całej Polski w następujących konkurencjach:
- testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego
- testy ze znajomości zasad poruszania się na skrzyżowaniach
- jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarta
- pierwsza pomoc przedmedyczna
- jazda sprawnościowa skuterem na torze przeszkód
- przygotowanie pojazdu do jazdy (motorower, motocykl, samochód)

W skład drużyny Zespołu Szkół Mechanicznych wchodzili:
1. Adrian Jureczko kl. I b Technikum
2. Wojciech Szafran kl. III kl Technikum
3. Wojciech Delimat kl. III kl Technikum

Po dwudniowej rywalizacji Wojciech Delimat zdobył I miejsce w rywalizacji indywidualnej uzyskując tytuł Mistrza Polski w Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Natomiast w klasyfikacji drużynowej uczniowie z „Mechanika” zajęli IV miejsce, nieznacznie ustępując miejsca na podium następnej drużynie.
Gratulujemy mistrzowi, całej drużynie i opiekunom wspaniałego występu i życzymy sukcesów w przyszłym roku.
Ciężka praca w domu i na placu szkolnym zaprocentowała wspaniałymi wynikami.
Opiekunami drużyny byli: Marcin Błaż i Władysław Koś