Mechanik dla Ukrainy

pomoc UNie ma większej wartości niż pokój i nie ma większego niebezpieczeństwa niż wojna.
Od czwartku ub. tygodnia (24.02.2022) Rosja bez żadnego powodu i uzasadnienia najechała Ukrainę. W obliczu tej agresji społeczność międzynarodowa solidaryzuje się z narodem Ukraińskim i stara się wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów w tej wojnie. Nie ma skali dla słów oburzenia z powodu tego bandyckiego napadu na suwerenny kraj i słów potępienia dla agresorów, którzy jak się okazuje walczą z ludnością cywilną, przy tym zabijając bezbronne dzieci i kobiety. Dla nas Polaków to również czas próby. Zatem stajemy u boku sąsiedniego narodu i wspieramy go wszystkim tym co możemy dać i ofiarować. Także i społeczność Mechanika wyraża oburzenie z powodu agresji Rosji. Jest to szczególnie ważne i z tego powodu, że w naszej szkole uczą się uczennice i uczniowie z Ukrainy. Obecnie nie znamy skali potrzeb naszych uczniów i ich rodzin z terenu Ukrainy. Nie wszyscy też nasi uczniowie z Ukrainy wrócili do szkoły po feriach zimowych. Wojna zastała ich w domach, a dotarcie do szkoły w Krośnie stało się wielkim problemem. Przebywają nadal poza granicami Polski, a my życzymy im szybkiego powrotu do nas, do przyjaciół w Mechaniku. Wiemy też, że niektórzy z nich wstąpili do sił zbrojnych Ukrainy aby móc walczyć za Ojczyznę. Czekamy na ich szczęśliwy powrót do Krosna, do Mechanika.

Chcemy też pomóc naszym przyjaciołom zza wschodniej granicy. Dowiadujemy się, że organizowanie pomocy rzeczowej nie zawsze może być skuteczne bo tych potrzeb jest wiele zaczynając od środków medycznych, aż po żywność. Stąd najlepiej będzie gdy wszyscy pracownicy, uczniowie i przyjaciele Mechanika wpłacać będziemy środki finansowe na konto Caritasu, który najlepiej wykorzysta środki finansowe aby realnie wspomóc i wesprzeć mieszkańców Ukrainy.
Poniżej podajemy adres gdzie można dokonywać wpłat:
Można też środki finansowe wpłacać od razu na konto podane poniżej :

pomoc U