IX Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie

plakat 2022 popZespół Szkół Mechanicznych w Krośnie serdecznie zaprasza uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego do udziału w IX edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. Zakres tematyczny konkursu obejmuje treści zawarte w obowiązującej podstawie programowej nauczania techniki i fizyki szkoły podstawowej oraz szczegółowe treści z zakresu motoryzacji, uwzględniające zarówno historię wynalazków, zastosowanie nowoczesnych technologii oraz podstawowe pojęcia związane z przepisami ruchu drogowego.
Konkurs również w obecnej edycji objęty jest honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna. Został on również wpisany na listę konkursów punktowanych przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.
Ubiegłoroczna edycja konkursu ze względu na sytuację pandemiczną w kraju oraz zdalne nauczanie w szkołach w całej Polsce miała charakter grupowy i zgłosiło się do niej 22 drużyny ze szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego.

W „Mechaniku” nauczyciele wraz z uczniami odbywającymi zajęcia praktyczne przygotowali studio nagrań na potrzeby transmisji w dniu finału.

online konkurs

W tym roku finał konkursu odbędzie się w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie w dniu 10 marca 2022, a na zgłoszenia uczniów do rywalizacji czekamy do dnia 07 marca 2022r.
Zapraszamy również na spotkania organizacyjne za pośrednictwem platformy Ms Teams, które odbędą nie w dniach 9 lutego 2022r. oraz 3 marca 2022r. o godzinie 10.00 (kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ). Tegoroczna edycja konkursu będzie mieć charakter indywidualny, a na zwycięzców czekają cenne nagrody ufundowane przez naszych partnerów.

nagrody 2022

IX edycja Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej będzie się składała z trzech części:
- część pierwsza będzie polegała na rozwiązaniu testu wyboru składającego się z 30 pytań;
- część druga będzie polegała na wykonaniu zadań z wykorzystaniem wiedzy technicznej;
- część trzecia to test sprawnościowy, polegający na jeździe z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem.
O wynikach rywalizacji zadecyduje suma punktów otrzymanych z wszystkich części konkursu.

Organizacja kolejnej edycji konkursu jest związana z corocznie rosnącym zainteresowaniem tego cyklicznego przedsięwzięcia, którego inicjatorem i pomysłodawcą jest Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie . Głównym celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży kształcenia zawodowego w oparciu o nowoczesne technologie. Dlatego też i w tym roku dołożymy wszelkich starań aby udział w tegorocznym jego finale, zaszczepił wśród młodych ludzi chęć dalszej edukacji techniczno-zawodowej.
Szczegóły dotyczące organizacji konkursu oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.zsm.krosno.pl

pdf ikona  Regulamin konkursu

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W IX EDYCJI KONKURSU !!!