Szlachetna Paczka 2021

013W dniach 1 – 10 grudnia 2021 r. kolejny raz cała społeczność Mechanika włączyła się w pomoc potrzebującej rodzinie, wybierając ją z bazy aż 196 rodzin, włączonych do projektu w naszym regionie, przygotowując dla niej paczkę.
Rodzina, której postanowiliśmy pomóc jest zwyczajna i codziennie walczy z przeciwnościami losu. Nie możemy o niej pisać (RODO) ale proszę nam wierzyć, że warto choćby dla nich - mieć serce i dawać serce. W przededniu Bożego Narodzenia i Nowego Roku chciałoby się mieć nie tylko optymizm w sobie ale też go mnożyć i dawać innym, a zwłaszcza rodzinie której jak najlepiej życzymy. To buduje nie tylko obdarowanych ale także darczyńców i dlatego cieszy nas, że tylu uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie zdecydowało się podarować dobro, które jest w każdym z nas. Podobno daje nie ten co ma, a ten co chce i to powiedzenie do nas najlepiej pasuje… Oby więcej ciepła, życzliwości i chęci darowania było w nas i we wszystkich wokół.
Dodamy jeszcze, że dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz uczniów udało się zakupić wszystkie potrzebne rzeczy. Radość i wzruszenie, których doświadczyliśmy dostarczając do Magazynu 24 przygotowane przez nas paczki potwierdza, że więcej szczęścia wynika z dawania niż z otrzymywania.

Wszystkiego dobrego życzymy Rodzinie obdarowanej ale tez wszystkim, którzy w Mechaniku są wrażliwi na obojętność i chętnie dają cząstkę siebie aby świat był bardziej przyjazny dla nas wszystkich.