Plan lekcji

Na skróty

Laboratorium elektrotechniki i elektroniki

1W ramach zajęć dydaktycznych prowadzonych pracowni elektrotechniki i elektroniki uczniowie zapoznają się z prawami elektrotechniki oraz zaznajamiają się z działaniem i zastosowaniem podstawowych elementów i układów elektronicznych.
Uczą się pomiarów wielkości elektrycznych i nieelektrycznych z zastosowaniem popularnych przyrządów pomiarowych jak multimetry czy zaawansowanego sprzętu pomiarowego (oscyloskopy , generatory, testery).

Wiedza zdobywana na zajęciach jest w większości wiedzą praktyczną , która uzyskiwana jest poprzez wykonywanie samodzielnych ćwiczeń pod okiem nauczyciela. Zdobyte umiejętności z zakresu podstaw elektrotechniki, elektroniki, miernictwa elektrycznego są niezbędne w przyszłej pracy zawodowej.


2Na wyposażeniu pracowni znajdują się miedzy innymi:
• Zestawy edukacyjne Lucas Nulle do praktycznej nauki pojęć z zakresu elektrotechniki, elektroniki i podstaw automatyki
• Multimetry cyfrowe do pomiaru wielkości elektrycznych i nieelektrycznych
• Oscyloskopy cyfrowe
• Generatory arbitralne
• Testery diagnostyczne
• Zestawy do nauki programowania mikroprocesorów
• Stacje lutownicze do nauki lutowania SMD
• Oprogramowanie do symulacji obwodów elektrycznych i elektronicznych

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch