Plan lekcji

Na skróty

„Mechanik w Europie”, czyli propozycja programu Erasmus+ dla nauczycieli i uczniów ZSP 3 w Krośnie

Projekt finansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+

Z wielką radością przekazujemy Wam dobre wiadomości. Od dnia 1 czerwca 2015 roku realizujemy dwa projekty, które finansowane są z programu Unii Europejskiej, Erasmus+. Jest to dla nas ważne wydarzenie, ponieważ rozszerzamy nasze działania edukacyjne na inne kraje Unii Europejskiej.

Erasmus+  stanowi  program  UE  na  rzecz  kształcenia,  szkolenia,  młodzieży  i  sportu  na  lata  2014 – 2020. Kształcenie, szkolenie, młodzież i sport to dziedziny, które mogą znacząco przyczynić się do sprostania zmianom społeczno-ekonomicznym, głównym wyzwaniom, przed jakimi będzie stawać Europa do końca dziesięciolecia, oraz które mogą przyczynić się do realizacji strategii „Europa 2020” na rzecz wzrostu gospodarczego, zatrudnienia, sprawiedliwości społecznej i włączenia społecznego.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie będzie realizował dwa projekty w ramach akcji Mobilność edukacyjna, mobilność osób uczących się i pracowników:

  • Akcja KA101 - Mobilność kadry edukacji szkolnej, projekt pn. „Podniesienie poziomu jakości kształcenia i zwiększenie mobilności międzynarodowej w ZSP3 w Krośnie”.

W ramach projektu planowane jest zrealizowanie w roku szkolnym 2015/2016 mobilności edukacyjnych,  których celem jest przygotowanie kadry do prowadzenia zajęć odpowiadającym potrzebom kształcenia dla międzynarodowego rynku pracy. Planowane są mobilności nauczycieli do Wielkiej Brytanii. Projektem objęto nauczycieli prowadzących kształcenie zawodowe oraz nauczycieli prowadzących zajęcia lub podejmujących dodatkowe działania na rzecz rozwijania kompetencji zawodowych w ZSP3 w Krośnie.

Każdy z 10 nauczycieli biorących udział w projekcie, będzie realizował dwie mobilności, które dotyczą:

  • podniesienia kompetencji językowych w zakresie języka angielskiego (VIII 2015),
  • pozyskania wiedzy i doświadczenia w zakresie prowadzenia zajęć z użyciem języka angielskiego (II 2016).

Pierwsza mobilność to pięciodniowy pobyt w Wielkiej Brytanii z planowanym intensywnym kursem języka angielskiego w placówce specjalizującej się w kształceniu językowym dla obcokrajowców. Druga mobilność to również pięciodniowy pobyt w Wielkiej Brytanii, którego celem jest szkolenie z zakresu metodyki nauczania przedmiotów zawodowych z elementami języka angielskiego. Zajęcia prowadzone będą wyłącznie w języku angielskim.

  • Akcja KA102 - Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego, projekt pn. „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSP3 poprzez program praktyk zagranicznych”

W ramach projektu planowane jest zrealizowanie mobilności edukacyjnych, których celem jest poszerzenie kompetencji i umiejętności zawodowych oraz językowych uczniów, odpowiadających potrzebom międzynarodowego rynku pracy. Planowane są mobilności uczniów do Austrii. Projektem objęto uczniów trzecich klas w zawodach: technik mechanik, technik mechanik lotniczy, technik mechatronik oraz technik pojazdów samochodowych.

Każdy z 75 uczniów, będących uczestnikiem projektu, realizował będzie jedną mobilność w ramach całego projektu. Wszystkie mobilności planowane w projekcie będą realizowane przez dwa lata szkolne, tj. 2015/2016 i 2016/2017. W ramach mobilności uczniowie będą odbywać miesięczne praktyki zawodowe w firmach branżowych w Austrii.

W roku szkolnym 2015/2016 zostaną zrealizowane 4 tygodniowe wyjazdy, w których weźmie udział 37 uczniów. W roku szkolnym 2016/2017 zostaną zrealizowane kolejne 4 tygodniowe wyjazdy, w których weźmie udział 38 uczniów.

Całkowity koszt udziału w projekcie finansowany jest z programu Erasmus+. Uczestnikom zostanie zagwarantowane m.in.:

- zajęcia przygotowujące do wyjazdu (kurs językowy, zajęcia kulturowe),

- ubezpieczenie na czas wyjazdu,

- przejazd na miejsce i z powrotem,

- zakwaterowanie,

- przejazdy lokalne,

- zajęcia dodatkowe, np.: wycieczki w czasie wolnym,

- kieszonkowe na czas pobytu za granicą,

- wsparcie opiekuna (dotyczy mobilności uczniów).

Wszelkich informacji udzielają koordynatorzy projektów, Pani Katarzyna Piekarska i Grzegorz Kuźniarowicz, w biurze projektu (ZSP nr 3 w Krośnie, sala 025 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). 

< >
O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch