Plan lekcji

Na skróty

Półfinał XVII Olimpiady Techniki Samochodowej 2016

Półfinał XVII Olimpiady Techniki Samochodowej odbył się w sobotę 19 marca 2016 r.na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej przy ul. Narbutta 84.
Redakcja Auto Moto Serwisu oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności wystosowały zaproszenie do uczniów szkół o kierunku nauczania lub specjalności samochodowej- techników, zasadniczych szkół zawodowych i szkół policealnych.
Przedmiotem półfinału XVII Olimpiady Techniki Samochodowej był zestaw 40 pytań z zakresu wiedzy podstawowej oraz specjalistycznej obejmującej budowę, diagnozowanie, naprawę i eksploatację pojazdów samochodowych. Należało wykazać się również umiejętnościami matematycznymi podczas rozwiązywania zadań obliczeniowych. Jak co roku, nasi uczniowie wzięli udział w tym prestiżowym wydarzeniu, byli to:

 

Technikum:
Hubert Adamski, klasa I c T
Bartłomiej Kielar, klasa II c T
Daniel Pachana, klasa II ab T

Zasadnicza Szkoła Zawodowa:

Paweł Gierlasiński, klasa III a ZSZ
Mateusz Kilar, klasa III a ZSZ

Razem z nimi do rywalizacji przystąpiło 528 uczniów reprezentujących kilkaset szkół z całej Polski. Poświęcony czas i nakład pracy pozwolił na tym etapie na znalezienie się w czołowej dziesiątce naszemu reprezentantowi!

Bartłomiej Kielar, klasa II c T, - miejsce drugie ex aequo z liczbą 58 pkt.

Pozostali nasi uczniowie również znaleźli się wysoko w rankingu:

Hubert Adamski, klasa I c T, liczba punktów: 34
Daniel Pachana, klasa II ab T, liczba punktów: 44
Paweł Gierlasiński, klasa III a ZSZ, liczba punktów: 31
Mateusz Kilar, klasa III a ZSZ, liczba punktów: 27

Finał odbędzie się 21 maja 2016r. o godzinie 10:00 w siedzibie firmy Robert BOSCH Sp.
z o.o. przy ul. Jutrzenki 105 w Warszawie. Uczniowie walczyć będą o najlepsze miejsca
w finale oraz tytuł Samochodowej Szkoły Roku.

Przy okazji wyjazdu na półfinał XVII Olimpiady Techniki Samochodowej odwiedziliśmy zaprzyjaźnione Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach niedaleko Warszawy. Nasi reprezentanci mieli okazję poznać klasyczną motoryzację jak i zabytki z nią związane.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Opiekunami uczniów byli: Piotr Boś, Krzysztof Karkut.

Pliki do pobrania:

Lista finalistow OTS 2016.pdf
Wyniki polfinalu OTS  2016.pdf

< >
Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch