Plan lekcji

Na skróty

XXII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej 2016

31 marca br. podczas Targów Motor Show odbyły się dwa konkursy motoryzacyjne kierowane do szkół samochodowych. Nasi uczniowie wzięli udział w jednym z nich - Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej. Była to już XXII edycja tego wydarzenia. Przyciągnęła 258 uczniów technikum i szkół zawodowych z całej Polski. Konkurs ten składał się z trzech etapów, pierwszy z nich to eliminacje wewnątrzszkolne, natomiast drugi i trzeci etap odbywał się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego i wykonaniu zadań praktycznych.
XXII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej objęty jest patronatem Politechniki Poznańskiej, Towarzystwa Techniki Motoryzacyjnej, Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej oraz firm Warsztat.pl i „Nowoczesny Warsztat”. Twarzą XXII edycji OTWS był Jakub Bielak – redaktor motoryzacyjny TVN Turbo.
Podobnie jak w Olimpiadzie Techniki Samochodowej naszą szkołę reprezentowali:

Technikum:

Hubert Adamski, klasa I c T
Bartłomiej Kielar, klasa II c T
Daniel Pachana, klasa II ab T

Zasadnicza Szkoła Zawodowa:
Paweł Gierlasiński, klasa III a ZSZ
Mateusz Kilar, klasa III a ZSZ

Dzięki wspaniałej postawie, włożonej pracy i zaangażowaniu nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca, a Paweł Gierlasiński, przedstawiciel Zasadniczej Szkoły Zawodowej znalazł się na podium na miejscu drugim !

Naszego Kolegę będzie można zobaczyć w wywiadzie dla programu „Na Osi” zrealizowanego m.in. dla telewizji Motowizja.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Opiekunami uczniów byli: Piotr Boś, Krzysztof Karkut.

 

< >
Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch