Plan lekcji

Na skróty

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca 2016 r. w auli zespołu szkół odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/16, uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom ZSZ i uroczystość podsumowania pierwszej części Projektu Erasmus+ dot. praktyk uczniowskich. Obok uczniów, nauczycieli i rodziców, na uroczystość szkolną przybyli: Pani Aldona Biedermann – reprezentująca austriackiego partnera organizującego praktyki uczniowskie dla uczniów ZSP3 w Austrii oraz Pani Dorota Patrylak – przewodnicząca Rady Rodziców ZSP3. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odegrania hymnu państwowego i przywitania uczestników uroczystości przez dyrektora Bogdana Adamskiego. Po części wstępnej głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Dorota Patrylak, która pogratulowała uczniom wyników w nauce i promocji do klasy programowo wyższej. Następnie Pani Aldona Biederman zaprezentowała wyniki realizacji praktyk uczniowskich w Austrii za rok szkolny 2015/16.

Oceniła bardzo wysoko zaangażowanie naszych uczniów w realizację projektu praktyk zawodowych. Wspomniała, że wielu pracodawców czeka na uczestników projektu do chwili ukończenia szkoły aby zaproponować im pracę zawodową na terenie Austrii. Wręczyła również nagrody, pamiątki dla uczestników projektu tj. uczniom i nauczycielom opiekunom. Skierowała również słowa szczególnego podziękowania do dyrektora ZSP3 za wysoką jakość kształcenia w „Mechaniku” co często podkreślali pracodawcy w Austrii oraz za wysoki poziom etyczny, wychowania i kultury co także zostało wysoko ocenione przez pracodawców austriackich. Dyrektor Bogdan Adamski podziękował Pani Aldonie Biedermann za pomoc w realizacji Erasmusa+ na terenie Austrii i wspomniał o realizowanym projekcie także w Hiszpanii. Dodał też, że w nowym roku szkolnym będą nowe oferty praktyk dla uczniów w różnych krajach UE, a w tym dla „klasy lotniczej” w Lufthansie. Uzgodnienia w tym zakresie są już poczynione.
Następnie dyrektor i jego zastępcy wraz z wychowawcami klas wręczyli dyplomy ukończenia szkoły uczniom klas trzecich ZSZ. Uczniowie absolwenci ZSZ podziękowali za wspólne lata spędzone w szkole i pożegnali sztandar szkoły. Po tej części uczniom z poszczególnych klas Technikum i ZSZ wręczono dyplomy, wyróżnienia i nagrody za szczególne osiągnięcia i wysokie wyniki w nauce oraz reprezentowanie szkoły na licznych konkursach i turniejach. Na tym uroczystość oficjalna została zakończona, a uczniowie przeszli do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami klas. Po wyprowadzeniu sztandaru dyrektor życzył wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji zapraszając na 1 września br. do podjęcia nowych wyzwań edukacyjnych w szkole.
Wszystkich zainteresowanych Erasmusem+ zapraszamy do zapoznania się z informacjami o projekcie w panelach „Erasmus+” na naszej stronie internetowej.

< >
Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch