Uczniowie Mechanika wicemistrzami województwa

001116 marca 2023 roku odbyła się pierwsza edycja Podkarpackich Zawodów Strzeleckich o puchar Starosty Kolbuszowskiego.
Do zawodów zgłosiło się 29 drużyn z całego województwa. Zostały one rozegrane na nowej strzelnicy w Kolbuszowej, na której można strzelać z broni palnej na dystansie 50 metrów.
Naszą szkołę reprezentowali:
1. Antosz Jakub kl. IV j Technikum
2. Mazur Filip kl. IV kl Technikum
3. Romanowski Filip kl. Id Technikum
Po bardzo długiej i zaciętej rywalizacji nasza drużyna wywalczyła drugie miejsce drużynowo, a Jakub Antosz III miejsce indywidualnie. Warto nadmienić, że daleko za Mechanikiem miejsca zdobyli uczniowie z tzw. renomowanych szkół mundurowych, także z regionu krośnieńskiego. To następny dowód, że karierę w służbach mundurowych nie robią Ci co chodzą „w moro” ale Ci co mają dobre wyniki w nauce (przedmioty ścisłe, techniczne i językowe), umiejętności strzeleckie i sprawność fizyczną.
Gratulujemy wspaniałych wyników, które widoczne są na załączonych zdjęciach.
Opiekunem uczniów był Pan Władysław Koś

persp