Plan lekcji

Na skróty

Święto Komisji Edukacji Narodowej

13 października br. w auli ZSP3 odbyła się uroczystość wspomnienia święta Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczął dyrektor Bogdan Adamski wprowadzając sztandar szkoły i nawiązując do historycznego zdarzenia, które po dziś dzień dla nas Polaków jest powodem do świętowania. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną, która odwoływała się do historii wspominając okoliczności powołania KEN i przypominając jakie to miało kiedyś znaczenie dla naszej ojczyzny. Przy tym pojawiały się odniesienia do oryginalnych tekstów tamtej epoki jak i do lirycznych akcentów tego święta. Uroczystość zakończyła się życzeniami, które w imieniu Samorządu Uczniowskiego skierowali uczniowie do nauczycieli… Reprezentujący Radę Pedagogiczną dyrektor Bogdan Adamski otrzymał bukiet kwiatów za co podziękował wszystkim uczniom życząc im również wszystkiego najlepszego z okazji święta KEN, które jest także ich świętem. Następnie dyrektor zaprosił nauczycieli i pracowników administracji, obsługi na uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej w godzinach popołudniowych.


Popołudniowe spotkanie nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz emerytowanych pracowników ZSP3 odbyło się w atmosferze już nieco luźniejszej…
W trakcie tego spotkania dyrektor Bogdan Adamski złożył gratulacje nagrodzonym nauczycielom, którzy otrzymali medale przyznane przez Kancelarię Prezydenta RP oraz medal od Ministra Edukacji Narodowej. Gratulacje zostały również przekazane nauczycielom, którzy otrzymali nagrody Prezydenta Miasta Krosna za szczególne zasługi dla szkoły i krośnieńskiej oświaty. Jak co roku, dyrektor przyznał własne nagrody nauczycielom którzy w sposób szczególny osiągali sukcesy edukacyjne w minionym roku szkolnym. Nagrody zostały również przekazane pracownikom administracji i obsługi. Na zakończenie dyrektor podziękował wszystkim pracownikom ZSP3 za wysiłek i za zaangażowanie w pracę i rozwój na rzecz ‘Mechanika”.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z tej uroczystości.

< >
Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch